• نام پروژه: واحد نورد میلگرد
  • :
  • :
  • :
  • :
  • :
  • :

در نخستین گام تولید محصولات فولادی مجتمع فولاد بافق، کارخانه نوردمیلگرد این مجموعه با مشارکت شرکت باسکوتکنیا اسپانیا و با بهره­ گیری از مجهزترین و پیشرفته­ ترین تجهیزات و تکنولوژی روز اروپا دراسفند ۱۳۹۴ با ظرفیتتولید ۵۵۰ هزارتن در سال افتتاح گردید.

ویژگی­های واحد نورد میلگرد:

اعمال رژیم حرارتی یکنواخت با استفاده از کوره پیش گرم با ظرفیت ۱۰۰ تندرساعت و قابلیت حرارت­دهی شمش ۱۵۰ و ۱۳۰ به طول ۱۲ متر با کمترین میزان اکسیداسیون و دی کربنه شدن
تولید میلگردهای گرید A3 در سایز ۸ بصورت ۴ شاخه، سایز ۱۰ به صورت ۳ شاخه،سایز ۱۴ به صورت دوشاخه و سایزهای ۱۶ الی۳۲ بصورت تک شاخه
استقرار نظام مدیریت یکپارچه(IMS)‌ و دریافت گواهینامه های ISO9001،‌ ISO14001 و ISO18001
استفاده از تکنولوژی روز اروپا به منظور تولید محصول با ابعاد و تلرانس استاندارد و خواص مکانیکی مناسب
بومی سازی، انتقال دانش فنی و جذب ۳۰۰ نفر پرسنل جهت فعالیت در خط نورد میلگرد
امکان تولید میلگرد با طول سفارشی بر اساس اعلام نیاز مشتری
قابلیت استفاده از سوخت­های دوگانه مازوت وگازطبیعی

در نخستین گام تولید محصولات فولادی این مجتمع، کارخانه نورد میلگرد با بهر ه گیری از مجهزترین و پیشرفته ترین تجهیزات و تکنولوژی روز اروپا در اسفند ۱۳۹۴ با ظرفیت تولید ۵۵۰هزار تن در سال افتتاح گردید.

در مجتمع معدنی و صنعت آهن و فولاد بافق با توجه به استفاده از آخرین تکنولوژی نورد اروپا و بهره گیری از باتجربه  ترین کارشناسان نورد کشور، همچنین استفاده از شمش با بهترین کیفیت وکمترین میزان عناصر مضر فسفر و گوگرد( تولید شده از آهن اسفنجی در کوره قوس الکتریکی و سیستم ریخته گری پیوسته در کارخانجات معتبر فولادسازی کشور) محصولی ایده آل برای تمام سازه های بتن آرمه مثل پل سازی، برج های بلند، سدسازی و… تولید و همه خواص مکانیکی، شیمیایی و ابعادی آن با دستگاه های آزمایشگاهی مدرن و دقیق کنترل می شود.

ویژگی های واحد نورد میلگرد

-کوره پیشگرم پیشرفته تحت اتوماسیون با ظرفیت ۱۰۰ تن شمش ۱۲متری در هر ساعت برای اعمال رژیم حرارتی یکنواخت با کمترین میزان اکسیداسیون و دکربوره شدن.

-استفاده از پوسته زدا برای جدا کردن پوسته اکسیدی روی سطح شمش جهت  بالابردن کیفیت سطح میلگرد تولیدی.

-۱۸ قفسه عمودی و افقی در بخش های ابتدایی، میانی و نهایی با آخرین تکنولوژی روز اروپا به منظور تولید محصول با ابعاد و تلرانس استاندارد.

-سیستم خنک کاری کنترل شده ترموپروسس مدرن به همراه بستر خنک کننده به طول ۸۰ متر برای تکمیل فرآیندهای متالوژیکی میلگرد، ترکیبی از استحکام بالا همراه با داکتیلیته عالی در میلگرد تولیدی ارائه می دهد.

-کارگاه ماشینکاری مجهز به دستگاه های تراشکاری اتوماتیک CNC برای ماشینکاری و آج زنی و لوگوزنی دقیق غلتک های نورد

-تنوع محصول تولیدی از قطر ۸ تا ۳۲ میلیمتردر رده های  A3و A4 که امکان خرید سبدی میلگرد را فراهم کرده است. در این کارخانه میلگرد سایز ۸ به صورت ۴ شاخه، سایز۱۰ به صورت ۳  شاخه، سایزهای ۱۲ ، ۱۴ و ۱۶ به صورت دو شاخه و سایزهای ۱۸ الی ۳۲ به صورت تک شاخه تولید می شوند.

-بومی سازی، انتقال دانش فنی و اشتغال زایی برای ۳۰۰ نفر به صورت مستقیم جهت فعالیت در خط نورد

-استقرار نظام مدیریت یکپارچه ( IMS ) و دریافت گواهینامه های

ISO9001، ISO14001 و OHSAS18001

ArabicChinese (Simplified)EnglishGermanPersianRussianSpanishTurkish