اطلاعات تماس
دفتر مرکزی

ایران، تهران، خیابان خالد اسلامبولی، نبش کوچه بهزاد شفق (هفدهم) ، پلاک 26

info@bmisco.com

کارخانه فولاد بافق

ایران، یزد، شهرستان بافق، جاده بهاباد،  نبش سنگ آهن مرکزی، کارخانه فولاد بافق

03532432001

office@bmisco.com

شبکه های اجتماعی

تحلیل هفتگی گروه صنعتی یاران

شماره 10،  11 اردیبهشت 1402

مقدمه: این تحلیل هفتگی با هدف تسهیل و افزایش گردش اطلاعات تخصصی و معتبر در حوزه صنعت فولاد به عنوان یکی از سه صنعت برتر دنیا و با رویکرد توسعه استاندارد این صنعت در داخل کشور تهیه و منتشر می شود.
گروه صنعتی یاران، با رویکرد دسترسی همگانی فعالان صنعت به اطلاعات قابل اتکا و در راستای مسئولیت اجتماعی خود در جهت ارتقا سطح علمی و اطلاعاتی صنعت فولاد، با بهره مندی از نیروهای خبره در قالب تیمهای تخصصی شامل: تیم جمع آوری اطلاعات بازار، تیم تحلیل و آنالیز، تیم طراحی و ویراستاری و تیم تبلیغات، اقدام به انتشار این هفته نامه نموده است.

سنگ آهن در کف قیمتی

با توجه به تصمیمات دولت پکن مبنی بر کنترل آلودگی هوا و همچنین کاهش صادرات محصولات چین، بازار شاهد کاهش قیمت سنگ آهن تا محدوده حمایت کلیدی (کف قیمت) بود. در ریزش اخیر، روند قیمتی تا هدف نهایی خود کاهش پیدا کرده است. در حال حاضر با توجه به نمودار ارائه شده انتظار می‌‌رود نرخ قراردادهای آتی سنگ آهن از محدوده فعلی به سمت بالا حرکت کرده و هدف اول این صعود 114 دلار خواهد بود. کاهش قیمت به زیر محدوده 98.5 دلار تحلیل فوق را بی اعتبار می کند

دلار بر سر دوراهی

با توجه به تحلیل ارائه شده در نشریه شماره 9، بیان شد که رفتار قیمتی دلار به منزله تثبیت قیمت های کنونی است. می توان نتیجه گرفت که روند افقی بازار و درجا زدن قیمت ها به معنای تجمیع سفارشات خرید بوده است. همچنین انتظار می رفت که از هفته دوم اردیبهشت شاهد شروع روند افزایشی قیمت دلار باشیم که محقق گردید. در حال حاضر با توجه به تلاش های دولت مبنی بر کنترل قیمت، می توان بیان نمود که در صورت حصول توافق بین المللی در روابط اقتصادی، امر فوق صرفا منجر به کاهش سرعت رشد دلار خواهد شد. طبق تحلیل ارائه شده، در صورت عبور قیمت از ناحیه مقاومتی سبز رنگ به سمت بالا، می توان انتظار ادامه روند تا محدوده 70,000 تومان را برای دلار آزاد داشت. در مقابل در صورت عدم غلبه قیمت بر محدوده مشخص شده انتظار کاهش تا محدوده 46,500 تومان و افزایش از آن محدوده تا 70,000  تومان می رود.

تحلیل اختصاصی: وضعیت بازار میلگرد، پروفیل و لوله چه خواهد بود؟

بازار میلگرد

استقبال قابل توجه خریداران بورس کالا از محصولاتی اعم از آهن اسفنجی و همچنین شمش نشان از نگرانی این افراد از محدودیت های انرژی دارد. از سویی همان طور که پیش بینی می شد روند صعودی دلار آغاز شده است. این مساله در کنار بازی قدرت بین وزارت صمت و بورس کالا نشان از روند صعودی قیمت فولاد دارد. در چنین شرایطی شرکت هایی برندگان این بازار خواهند بود که موجودی انبار محصولات نهایی آنها در سطح مطلوبی قرار دارد.

بازار لوله و پروفیل 

در بازارهای فولادی، نرخ فروش لوله و پروفیل علی رغم کاهش ارزش قیمت فوب چین و CIS، به دلیل افزایش قیمت ارز شاهد افزایش بهای فروش بوده است. پیش بینی می شود قیمت لوله، پروفیل و ورق در هفته جاری همچون هفته گذشته همچنان صعودی باشد. با این حال اگر عرضه ورق گرم فولاد مبارکه در بورس کالا با سیاست کنترل بازار و به صورت تمام نقد باشد، شاهد هفته ای با ثبات قیمت و نوسان حداقلی هستیم.

بیانیه سلب مسئولیت

نظرات ارائه شده در اين گزارش ها به هيچ وجه به عنوان توصیه‌ای جهت خريد، فروش و يا نگهداری سهام شركت ها و ساير ابزارهای معاملاتی نيست و مسئوليت استفاده از اين اطلاعات برعهده خوانندگان محترم است.

برای اطلاع از قیمت میلگرد بافق و مشخصات تولیدی آن می‌توانید با کارشناسان فروش  ما تماس بگیرید یا به لینک صفحه قیمت مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 + 3 =