اطلاعات تماس
دفتر مرکزی

ایران، تهران، خیابان خالد اسلامبولی، نبش کوچه بهزاد شفق (هفدهم) ، پلاک 26

info@bmisco.com

کارخانه فولاد بافق

ایران، یزد، شهرستان بافق، جاده بهاباد،  نبش سنگ آهن مرکزی، کارخانه فولاد بافق

03532432001

office@bmisco.com

شبکه های اجتماعی

تحلیل هفتگی گروه صنعتی یاران

شماره 2،  10 بهمن ۱۴۰۱

مقدمه: این تحلیل هفتگی با هدف تسهیل و افزایش گردش اطلاعات تخصصی و معتبر در حوزه صنعت فولاد به عنوان یکی از سه صنعت برتر دنیا و با رویکرد توسعه استاندارد این صنعت در داخل کشور تهیه و منتشر می شود.
گروه صنعتی یاران، با رویکرد دسترسی همگانی فعالان صنعت به اطلاعات قابل اتکا و در راستای مسئولیت اجتماعی خود در جهت ارتقا سطح علمی و اطلاعاتی صنعت فولاد، با بهره مندی از نیروهای خبره در قالب تیمهای تخصصی شامل: تیم جمع آوری اطلاعات بازار، تیم تحلیل و آنالیز، تیم طراحی و ویراستاری و تیم تبلیغات، اقدام به انتشار این هفته نامه نموده است.

گزارش تحلیلی ﺳﻨﮓ آﻫﻦ 62% ﺳﯽ اف آر ﭼﯿﻦ

در تعطیلات سال نوی چینی شاهد ثبات قیمت سنگ آهن 62% سی اف آر چین بودیم. در این ایام با کاهش حجم معامالت فیوچرز بازار دالیان، شتاب حرکتی صعودی سنگ آهن تضعیف شده و این امر نشانی از به پایان رسیدن حرکت اخیر صعودی دارد. انتظار می رود در روزهای پیش رو شاهد کاهش قیمتی سنگ آهن تا محدوده 110 تا 115 دلار باشیم. شواهد کاهش قیمتی در قدرت نسبی خریداران به فروشندگان هم به وضوح قابل رویت است.

دلار در مسیر صعود موقت

در هفته گذشته با توجه به تصمیم مولد سازی اموال دولتی، انتظار می رود در صورت اجرایی شدن مصوبه مذکور، شاهد جبران بخشی از کسری بودجه سال 1401 باشیم. در این میان عملکرد بانک مرکزی در زمینه کنترل قیمت دلار آزاد، منجر به کاهش نرخ ارز تا محدوده 42,500 تومان (سقف قیمت دلار بر اساس میزان چاپ پول) خواهد شد. طبق تحلیل ارائه شده انتظار می رود بعد از صعود قیمتی تا محدوده 46,200 تومان شاهد شروع کاهش نرخ دلار باشیم. این امر با تکمیل شدن الگوی صعودی اخیر و شواهد کاهش قدرت نسبی خریداران به فروشندگان محقق می گردد.

تحلیل اختصاصی: وضعیت بازار میلگرد، پروفیل و لوله چه خواهد بود؟

بازار میلگرد

افزایش تنش ‌های نظامی در منطقه منجر به رشد نرخ دلار در روزهای اخیر و روند صعودی آن شده است. همچنین با افزایش قیمت میانگین معاملات شمش، می‌توان انتظار رشد بازار را داشت. لازم به ذکر است عامل تقاضای ضعیف برای محصولات نهایی و بلاتکلیفی مصرف کنندگان، ترمز رشد شدید قیمتی را کشیده است. در هفته پیش رو روندی متمایل رو به بالا در بازار میلگرد قابل پیش بینی است.‌

بازار لوله و پروفیل 

با توجه به عرضه فولاد مبارکه روز دوشنبه 10 بهمن ماه با پایه حدود 18,600 تومان و افزایش قیمت 12 درصدی نرخ CIS فوب، انتظار افزایش قیمت در محصولات لوله و پروفیل در بازار را داریم. با این حال، نبود تقاضا باعث خواهد شد که پس از صعود قیمت با شیب ملایم در هفته آینده، بازاری کاهشی داشته باشیم.

بیانیه سلب مسئولیت

نظرات ارائه شده در اين گزارش ها به هيچ وجه به عنوان توصیه‌ای جهت خريد، فروش و يا نگهداری سهام شركت ها و ساير ابزارهای معاملاتی نيست و مسئوليت استفاده از اين اطلاعات برعهده خوانندگان محترم است.

برای اطلاع از قیمت میلگرد بافق و مشخصات تولیدی آن می‌توانید با کارشناسان فروش  ما تماس بگیرید یا به لینک صفحه قیمت مراجعه کنید.

ویکی فولاد

دانشنامه [کاربردی]صنعت فولاد

*    کلیه مطالب این بلاگ توسط بانوان سختکوش سرپرست خانوار تهیه و تولید شده است.  *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.