اطلاعات تماس
دفتر مرکزی

ایران، تهران، خیابان خالد اسلامبولی، نبش کوچه بهزاد شفق (هفدهم) ، پلاک 26

info@bmisco.com

کارخانه فولاد بافق

ایران، یزد، شهرستان بافق، جاده بهاباد،  نبش سنگ آهن مرکزی، کارخانه فولاد بافق

03532432001

office@bmisco.com

شبکه های اجتماعی

تحلیل هفتگی گروه صنعتی یاران

شماره 3،  17 بهمن ۱۴۰۱

مقدمه: این تحلیل هفتگی با هدف تسهیل و افزایش گردش اطلاعات تخصصی و معتبر در حوزه صنعت فولاد به عنوان یکی از سه صنعت برتر دنیا و با رویکرد توسعه استاندارد این صنعت در داخل کشور تهیه و منتشر می شود.
گروه صنعتی یاران، با رویکرد دسترسی همگانی فعالان صنعت به اطلاعات قابل اتکا و در راستای مسئولیت اجتماعی خود در جهت ارتقا سطح علمی و اطلاعاتی صنعت فولاد، با بهره مندی از نیروهای خبره در قالب تیمهای تخصصی شامل: تیم جمع آوری اطلاعات بازار، تیم تحلیل و آنالیز، تیم طراحی و ویراستاری و تیم تبلیغات، اقدام به انتشار این هفته نامه نموده است.

خوشبینی نسبت به آینده بازار فولاد

پیش از تعطیلات سال نوی چینی، علیرغم وجود رکود در بازار فولاد در آن زمان، شاهد افزایش تقاضای سنگ آهن بودیم به نحوی که در موجودی بنادر شاهد کاهش قابل توجهی بودیم. همین امر باعث افزایش قیمت در سنگ آهن سی اف آر چین شد. در حال حاضر با اتمام تعطیلات، انتظار فولاد سازان چینی از بازار، افزایش تقاضا برای محصولات نهایی از سوی خریداران است. انتظار می رود در هفته پیش رو شاهد افزایش مجدد قیمت تا محدوده قیمتی 130 دلار باشیم و بعد از آن کاهشی موقت در قیمت تا محدوده 110 دلار رخ دهد.

تلاش برای کنترل تورم

در هفته پیشین با توجه به ابلاغیه الزام شرکت های صادراتی به رفع تعهد ارزی در سامانه نیما، دولت به منظور توجیه پذیر بودن صادرات در بازه زمانی کنونی نیاز به کنترل بازار ارز آزاد دارد. بعلاوه با توجه به تصمیم مولد سازی اموال دولتی به منظور جبران بخشی از کسر بودجه 1401، بانک مرکزی نیاز به ارز پاشی به منظور کنترل نرخ تورم و امکان پذیر کردن مصوبه مولد سازی دارد. انتظار می رود در هفته پیش رو شاهد شروع کاهش قیمت ارز باشیم. این امر در حالیست که نرخ سپرده بانکی به 23% افزایش یافته و تا حدودی در کنترل تورم در کنار موارد فوق الذکر یاری رسان بوده است. طبق تحلیل انتظار می رود از محدوده کنونی قیمت و یا نهایتا بعد از صعود قیمتی تا محدوده 46,000 تومان، شاهد شروع روند کاهشی دلار باشیم.

تحلیل اختصاصی: وضعیت بازار میلگرد، پروفیل و لوله چه خواهد بود؟

بازار میلگرد

با توجه به شرایط عرضه های بورسی در هفته پیشین تلاش شرکت های عرضه کننده بر بالابردن قیمت میانگین موزون معاملات با عرضه های حجم کم بوده است. همچنین با در نظر گرفتن اتمام فصول سرد و احتمال وصل شدن گاز کارخانجات آهن اسفنجی در اسفند ماه، می توان انتظار متعادل بودن قیمت میلگرد با افزایش جزئی را برای هفته پیش رو متصور شد. لازم به ذکر است بر اساس تحرکات خریداران در بازار می توان اظهار داشت که تقاضا برای محصولات نهایی اعم از میلگرد و کلاف در حال تقویت شدن است.

بازار لوله و پروفیل 

با  توجه به عرضه ورق گرم فولاد مبارکه اصفهان در تاریخ 10/11/1401 و افزایش 44 درصدی قیمت نسبت به قیمت پایه، در بازار لوله و پروفیل شاهد افزایش قیمت بودیم. از طرفی با خرید مشتریان در شیب صعودی قیمت، پیش بینی می شود در هفته پیش رو با نواسانی حدود مثبت 200 تومان در قیمت پروفیل و لوله روبرو شویم.

بیانیه سلب مسئولیت

نظرات ارائه شده در اين گزارش ها به هيچ وجه به عنوان توصیه‌ای جهت خريد، فروش و يا نگهداری سهام شركت ها و ساير ابزارهای معاملاتی نيست و مسئوليت استفاده از اين اطلاعات برعهده خوانندگان محترم است.

برای اطلاع از قیمت میلگرد بافق و مشخصات تولیدی آن می‌توانید با کارشناسان فروش  ما تماس بگیرید یا به لینک صفحه قیمت مراجعه کنید.

ویکی فولاد

دانشنامه [کاربردی]صنعت فولاد

*    کلیه مطالب این بلاگ توسط بانوان سختکوش سرپرست خانوار تهیه و تولید شده است.  *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.