اطلاعات تماس
دفتر مرکزی

ایران، تهران، خیابان خالد اسلامبولی، نبش کوچه بهزاد شفق (هفدهم) ، پلاک 26

info@bmisco.com

کارخانه فولاد بافق

ایران، یزد، شهرستان بافق، جاده بهاباد،  نبش سنگ آهن مرکزی، کارخانه فولاد بافق

03532432001

office@bmisco.com

شبکه های اجتماعی

تحلیل هفتگی گروه صنعتی یاران

شماره 6،  9 اسفند ۱۴۰۱

مقدمه: این تحلیل هفتگی با هدف تسهیل و افزایش گردش اطلاعات تخصصی و معتبر در حوزه صنعت فولاد به عنوان یکی از سه صنعت برتر دنیا و با رویکرد توسعه استاندارد این صنعت در داخل کشور تهیه و منتشر می شود.
گروه صنعتی یاران، با رویکرد دسترسی همگانی فعالان صنعت به اطلاعات قابل اتکا و در راستای مسئولیت اجتماعی خود در جهت ارتقا سطح علمی و اطلاعاتی صنعت فولاد، با بهره مندی از نیروهای خبره در قالب تیمهای تخصصی شامل: تیم جمع آوری اطلاعات بازار، تیم تحلیل و آنالیز، تیم طراحی و ویراستاری و تیم تبلیغات، اقدام به انتشار این هفته نامه نموده است.

آینده ای روشن برای سنگ آهن با فعال شدن صنعت فولاد چین

با کمبود فولاد جهانی و بالا بودن تقاضا، شاهد افزایش واردات سنگ آهن چین در روزهای اخیر بودیم. این امر نشان از بازگشت چین به فرآیند تولید فولاد به منظور تعدیل تقاضای موجود در جهان است. بعلاوه رشد قیمت زغال کک شو در کنار نگرانی های موجود درباره معادن چین، باعث حفظ سطح قیمتی در محدوده 127 دلار شده است. انتظار می رود در هفته های پیش رو با افزایش تولید فولاد شرکت های چینی شاهد تعدیل قیمت های جهانی درزمینه سنگ آهن 62% سی اف آر چین باشیم. بر اساس تحلیل، امکان حفظ موقت قیمت در محدوده 127 تا 131 دلار برای چند روز پیش رو وجود دارد و بعد از زمان مذکور باید انتظار کاهش قیمت تا محدوده 115 دلار را داشته باشیم.

آیا دلار به سقف قیمت رسیده است؟

نتایج منتشر شده از جلسه هماهنگی معاون اول رئیس جمهور، مجلس و رئیس بانک مرکزی حاکی از ایجاد کمیته ای مشترک بین مجلس و دولت به منظور کنترل بازار ارز است. در جلسه مذکور، تصمیماتی برای بازگرداندن دلارهای ناشی از صادرات شرکت های فولادی و پتروشیمی اتخاذ شده است که این کار برای کنترل بازار ارز مفید خواهد بود. در حال حاضر با توجه به جو روانی حاکم بر بازار و رفتارشناسی معامله گران می توان انتظار ثبات قیمت دلار آزاد را در محدوده 54,000 تومان تا 58,000 تومان متصور شد. ناحیه مهم قیمتی دلار که در سقف کانال صعودی قرار گرفته عدد 64,000 تومان است. با توجه به مطالب فوق، انتظار کنترل بازار ارز در کوتاه مدت با توجه به پیچیدگی فرآیند انتقال دلارهای صادراتی به داخل کشور بعید به نظر می آید. در هفته های باقیمانده از سال تنها عاملی که توان کشیدن ترمز صعودی را خواهد داشت، آغاز به کار مرکز مبادله ارز و طلای ایران خواهد بود.

تحلیل اختصاصی: وضعیت بازار میلگرد، پروفیل و لوله چه خواهد بود؟

بازار میلگرد

با برطرف شدن محدودیت های انرژی (گاز) واحدهای فولادی، انتظار می‌ رفت شاهد کاهشی شدن قیمت ها در بازار باشیم. اما با توجه به نوسانات شدید دلار و البته در نظر گرفتن نرخ جهانی (دریای سیاه) شمش، می توان انتظار صعود قیمت شمش داخلی و در ادامه صعود قیمتی میلگرد را داشت. با در نظر گرفتن موارد فوق، برای هفته پیش رو می توان انتظار بازاری کم رونق با شیب ضعیف صعودی را داشت.

بازار لوله و پروفیل 

با توجه به تاثیر بازار ارز بر روی بازار فولاد پیش بینی می شود همچون هفته گذشته بازار لوله و پروفیل  صعودی دیده شود. باید در نظر داشت که لغو عرضه ورق گرم اسفند ماه و انتقال آن به انتهای ماه نشان از تلاش وزارت صمت برای کنترل نرخ های داخلی و تعدیل آنها دارد.

بیانیه سلب مسئولیت

نظرات ارائه شده در اين گزارش ها به هيچ وجه به عنوان توصیه‌ای جهت خريد، فروش و يا نگهداری سهام شركت ها و ساير ابزارهای معاملاتی نيست و مسئوليت استفاده از اين اطلاعات برعهده خوانندگان محترم است.

برای اطلاع از قیمت میلگرد بافق و مشخصات تولیدی آن می‌توانید با کارشناسان فروش  ما تماس بگیرید یا به لینک صفحه قیمت مراجعه کنید.

ویکی فولاد

دانشنامه [کاربردی]صنعت فولاد

*    کلیه مطالب این بلاگ توسط بانوان سختکوش سرپرست خانوار تهیه و تولید شده است.  *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.