اطلاعات تماس
دفتر مرکزی

ایران، تهران، خیابان خالد اسلامبولی، نبش کوچه بهزاد شفق (هفدهم) ، پلاک 26

info@bmisco.com

کارخانه فولاد بافق

ایران، یزد، شهرستان بافق، جاده بهاباد،  نبش سنگ آهن مرکزی، کارخانه فولاد بافق

03532432001

office@bmisco.com

شبکه های اجتماعی

تحلیل هفتگی گروه صنعتی یاران

شماره 4،  24 بهمن ۱۴۰۱

مقدمه: این تحلیل هفتگی با هدف تسهیل و افزایش گردش اطلاعات تخصصی و معتبر در حوزه صنعت فولاد به عنوان یکی از سه صنعت برتر دنیا و با رویکرد توسعه استاندارد این صنعت در داخل کشور تهیه و منتشر می شود.
گروه صنعتی یاران، با رویکرد دسترسی همگانی فعالان صنعت به اطلاعات قابل اتکا و در راستای مسئولیت اجتماعی خود در جهت ارتقا سطح علمی و اطلاعاتی صنعت فولاد، با بهره مندی از نیروهای خبره در قالب تیمهای تخصصی شامل: تیم جمع آوری اطلاعات بازار، تیم تحلیل و آنالیز، تیم طراحی و ویراستاری و تیم تبلیغات، اقدام به انتشار این هفته نامه نموده است.

احتمال رونق بازار مسکن چین و صعود سنگ آهن

با توجه به اثرات خبر تخصیص تسهیلات جدید مسکن در ایام تعطیلات سال نو، شاهد ثبات نسبی در بازار سنگ آهن چین هستیم. در همین راستا شاهد رشد 100 یوانی قیمت در بازار معاملات فیوچرز فولاد چین بودیم. با توجه به امکان افزایش تقاضا در آینده نزدیک برای محصولات نهایی فولاد چین، بازه زمانی کنونی فرصتی مناسب برای کاهش قیمتی به منظور تعدیل قدرت فروشندگان به خریداران است. با توجه به تحلیل ارائه شده، انتظار می رود در هفته پیش رو شاهد کاهشی موقت در قیمت تا محدوده 115 تا 110 دلار باشیم.

سایه ابهامات سیاست بانک مرکزی بر سر بازار ارز

با توجه به عدم قطعیت موجود در سیاست های بانک مرکزی به منظور کنترل تورم، بازار دلار آزاد با روند معاملاتی کم رونق و کم حجم در حال ادامه است. در حال حاضر مهمترین عامل بلاتکلیفی بازار ارز ابهامات موجود در سیاست کنترل تورم طی روند بانک مرکزی برای تثبیت نرخ ارز نیما بر روی 28,500 تومان است. در این راستا، طی معاملات انجام شده در سامانه نیما توسط صرافی ها شاهد رقابت نرخ دلار نیما تا 39,000 تومان هستیم. بعلاوه سیاست دولت و بانک مرکزی در خصوص صنایعی که مجاز به عرضه در بازار مبادله ارزی با نرخ بازار دارند، بزودی نهایی و ابلاغ می‌شود. از اینرو انتظار می‌رود پول صنایع نفتی قطعا وارد سامانه نیما شده و صنایعی که ارز خود را به دلار 28,500 به نیما باز می‌گردانند، شامل یارانه‌های انرژی بیشتری نسبت به سایر صنایع شوند و صنایع دیگر نیز به منظور انجام فعالیت های دلاری خود به سمت بازار دوم تبادل ارزی سوق داده شوند. با بر طرف شدن ابهامات فوق الذکر می‌توان شاهد ثبات و کاهش نرخ دلار آزاد مطابق تحلیل ارائه شده بود.

تحلیل اختصاصی: وضعیت بازار میلگرد، پروفیل و لوله چه خواهد بود؟

بازار میلگرد

سایه سنگین زلزله اخیر چشم انداز افزایش تقاضا را قدرت بخشیده و شمش صادراتی را با روند صعودی همراه کرده است. از طرفی محدودیت های ادامه دار انرژی، افزایش نرخ ارز در بازار آزاد، و عوامل دیگر همه نشان از بازار صعودی میلگرد دارد. هر چند تقاضای ضعیف بازار برای فعالان این حوزه تردید و ترس ایجاد می کند ولی با این حال در شرایط اقتصادی کنونی توان کنترل قیمت ها دیده نمی شود و به نظر می رسد در هفته پیش رو بازار صعودی و کم رمقی را پیش رو خواهیم داشت .

بازار لوله و پروفیل 

افزایش قیمت دلار، زلزله ترکیه، افزایش 30 درصدی قیمت آهن اسفنجی در بورس، و همچنان قطعی برق و کمبود گاز در کارخانه های فولادی سبب شد تا قیمت ورق در بازار با افزایش روبرو شود. با توجه به اینکه در روز دوشنبه 24 بهمن ماه 1401 شمش عرضه شده در بورس کالا با رقابت رو به بالا مواجه شد، پیش بینی می‌گردد قیمت پروفیل، لوله و ورق در هفته پیش رو شیبی صعودی داشته باشد.

بیانیه سلب مسئولیت

نظرات ارائه شده در اين گزارش ها به هيچ وجه به عنوان توصیه‌ای جهت خريد، فروش و يا نگهداری سهام شركت ها و ساير ابزارهای معاملاتی نيست و مسئوليت استفاده از اين اطلاعات برعهده خوانندگان محترم است.

برای اطلاع از قیمت میلگرد بافق و مشخصات تولیدی آن می‌توانید با کارشناسان فروش  ما تماس بگیرید یا به لینک صفحه قیمت مراجعه کنید.

ویکی فولاد

دانشنامه [کاربردی]صنعت فولاد

*    کلیه مطالب این بلاگ توسط بانوان سختکوش سرپرست خانوار تهیه و تولید شده است.  *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.