تولید شده به روش میدرکس

آهن اسفنجی فولاد بافق (DRI)

آهن اسفنجی فولاد بافق که تولید آن از اواسط سال ۱۴۰۱ آغاز شده است در حال حاضر یکی از با کیفیت ترین آهن اسفنجی های موجود در بازار کشور است. بهره گیری از بالاترین تکنولوژی روز دنیا، توجه به استانداردهای زیست محیطی و تامین مواد اولیه با کیفیت همگی سبب دستیابی فولاد بافق به این جایگاه شده است.

گندله سنگ آهن مورد نیاز کارخانه از گندله سازی های همجوار تامین می گردند. به سبب غنای بالای معادن مجاور، این گندله ها از خلوص و ویژگی های شیمیایی بسیار مطلوبی برخوردارند. این گندله ها در فرایند احیا مستقیم، در مجاورت با گازهای داغ احیا کننده بخشی از اکسیژن موجود در خود را از دست می دهند و به آهن اسفنجی تبدیل می شوند.

کنترل کیفی

آنالیز شیمیایی [آهن اسفنجی] فولاد بافق

آنالیز شیمیایی آهن اسفنجی برای صنایع فولاد سازی بسیار حائز اهمیت است. افزون بر اهمیت خلوص عنصر آهن در اسفنجی، درصد اندک سایر عناصر نیز در خواص مکانیکی نهایی فولاد به دست آمده تاثیر گذارند. از این رو تا جای ممکن در فولاد بافق در تلاشیم تا با کمترین دامنه تغییرات عناصر، آهن اسفنجی با کیفیت ثابت تولید کنیم.

فراوانی پایین عنصر فسفر و درصد مناسب آهن در اسفنجی فولاد بافق، این محصول را هم برای استفاده در کوره های القایی و هم کوره های قوس الکتریکی مناسب کرده است. در جدول ذیل می توانید آنالیز آهن اسفنجی فولاد بافق را مشاهده نمایید.

در صورتی که قصد دریافت مشاوره در رابطه با خرید آهن اسفنجی دارید، همکاران ما در واحد فروش فولاد بافق راهنمای شما خواهند بود.

support_agent

نیاز به مشاوره دارید؟

همکاران ما پاسخگوی شما هستند