رشد مستمر

نوآوری:

جهان امروز با سرعت بالایی به‌ سوی تغییرات پیش می ‌رود. از همین رو، نوآوری به‌ مثابه جریان حیات در رگ‌ های کسب‌ و‌ کارهایی است که به بقای خود اهمیت می ‌دهند و جلوتر از زمان خود حرکت می ‌کنند. ما در فولاد بافق همواره کوشیده ‌ایم با بهره ‌گیری از نوآوری مدیریت ‌شده و فرهنگ خلاقیت مجموعه‌ خود را به فضایی منحصر‌ به ‌فرد، هم برای مشتریان و هم برای همکاران، تبدیل کنیم. این همان نکته ‌ای است که برای وفادارسازی به آن تکیه کرده‌ ایم: ارائه‌ خدمات و محصولاتی که با نام فولاد بافق پیوند خورده و به‌ واسطه‌ پیروی از ایده‌ های خلاقانه و نوآوری، مشابهی ندارند.

کارشناسان نوآور ما برای حل مسائل مختلف، راه ‌حل ‌های جدید ارائه می ‌دهند و همواره مشوق فرهنگ نوآوری هستند. ما در فولاد بافق با حمایت از ایده‌ های بدیع و سازنده‌ یارانمان توانسته‌ ایم ارزش خلق کنیم و در جذب و حفظ استعداد های برتر بدرخشیم. در همین راستا، خلاقیت در رهبری را نیز تقویت کرده ‌ایم. به این معنا که با تشدید جریان ورود ایده‌ های جدید به کسب ‌و کارمان، رهبران هوشمند ما محیطی را ایجاد کرده‌‌ اند تا نیروهای انسانی در جهت خلاق بودن، با یکدیگر همکاری و مشارکت داشته باشند و خود را به چالش بکشند. بنابراین، در فولاد بافق یکی از دستیافت‌ های چنین رویکردی داشتن مجموعه ‌ای سر زنده و پویا است.

کارآفرینی:

کارآفرینی در فولاد بافق نمایانگر ظرفیت و تمایل به توسعه، سازماندهی و هدایت سرمایه‌ گذاری ‌های انجام‌ شده، به ‌همراه آمادگی مواجهه با هر گونه ریسک و مدیریت آن است. هر یک از این توانایی‌ ها اساس تفکر مدیریتی جاری در مجتمع فولاد بافق را تشکیل می‌ دهند. ما در فولاد بافق با کارآفرینی می ‌کوشیم فرصت ‌های شغلی ایجاد کنیم، با افزایش رقابت بهره‌ وری را بهبود دهیم، بازارهای جدید بیافرینیم و در افزایش درآمد ملی موثر باشیم. به اعتقاد ما در جهان در حال پیشرفت، کسب ‌و کارهای نو، موتورهای اصلی اشتغال ‌زایی، رشد اقتصادی و کاهش فقر هستند.

ما در فولاد بافق بر این باور هستیم که با ایجاد محصولات و خدمات جدید، می ‌توان مشوق و محرک مشاغل جدید بود. این اقدام در نهایت منجر به تسریع توسعه‌ اقتصادی می ‌شود. به‌ همین ‌دلیل در فولاد بافق همواره سیاست عمومی مبتنی بر کارآفرینی است. این سیاست به‌ عنوان مشوق و حامی مهم رشد اقتصادی تلقی می ‌شود. مجموعه‌ فولاد بافق، به ‌عنوان یک کارآفرین، با راه‌ اندازی کسب ‌و کارها و واحدهای تولیدی جدید، نقشی کلیدی در شکل‌ دهی اقتصاد و ایجاد چشم ‌انداز تجاری پویا و متنوع‌ ایفا می‌ کند. ما در فولاد بافق بر این باوریم که کارآفرینی باعث ترویج نوآوری و رقابت می‌ شود و در نهایت منجر به محصولات و خدمات جدید و بهبود‌ یافته خواهد شد.

کرامت

همه‌ ما گرانبها و ارزشمند به‌ دنیا آمده ‌ایم و قابل جایگزین کردن نیستیم. احترام به خود، احترام به همکاران، احترام به مشتریان، شرکا و تامین ‌کنندگان، احترام به تجهیزاتمان، احترام به قوانین و شیوه‌ های تجاری، احترام به محیط زیست همگی در در زمره‌ ارزش‌ های ما قرار دارند. فولاد بافق همواره احترام را در سه دسته ‌بندی اصلی در قلب روابط درون و بیرون از مجموعه‌ خود جای داده است.

تکریم خود:

احترام به خود یک حق انسانی است. ما در فولاد بافق بر این باوریم که تکریم خود و ادای احترام به خویش، از سه دیدگاه مختلف سودمند است: با تکریم خود هر یک از اعضاء تا حد قابل ‌توجهی در مواجهه با شرایط بحرانی دچار اضطراب کمتری می‌شوند و به ‌دنبال آن امکان ایجاد تعاملات سالم فراهم خواهد شد. سومین، و مهم‌ ترین نتیجه‌ احترام به خود این است که افراد، در تصمیم ‌گیری ‌ها به توانایی‌ هایشان اطمینان بیشتری خواهند داشت و در بیان نیازهای خود قاطعانه‌ تر عمل می ‌کنند. این ویژگی ‌ها، همگی «باید» هایی اساسی در جعبه ابزار حرفه ‌ای افراد به‌ شمار می ‌آیند.

تکریم همکار:

احترام به دیگران، ورای رعایت حدود ادب، حفظ شئون انسانی است. وقتی به همکاران خود احترام می ‌گذاریم، در عمل برای نظرات آن‌ها ارزش قائلیم و در مورد مسائل و مشکلات مختلف نظر آنها را می‌ خواهیم. این رفتار می‌تواند منجر به افزایش همکاری و راه‌ حل‌ های خلاقانه‌ تر شود و در نهایت علاوه ‌بر ایجاد احساس رضایت جمعی برای کل کسب‌ و کار مفید باشد. در این فرآیند علاوه ‌بر‌ تسریع پروژه‌ ها و افزایش بهره‌ وری، هر پروژه‌ جدید می‌ تواند فرصتی برای کارکنان باشد تا از یکدیگر بیاموزند و مهارت‌ های خود را بهبود بخشند. یکی از اهداف مهم ترویج این رفتار، آموزش متقابل در بخش ‌های مختلف شرکت است که تا حد قابل‌ توجهی با تکیه بر فرهنگ احترام متقابل در محل کار محقق می ‌شود.

تکریم مشتری:

رضایت مشتری بالاترین اولویت ماست. ما برای نظرات مشتریان خود ارزش قائل هستیم، در عمل به خواسته‌ های مشتریانمان گوش می ‌دهیم و می‌ کوشیم پیشنهادات و نظرات آنها را در هر مرحله از ارائه‌ خدمات و محصولات خود به‌ کار ببندیم. برای ما در فولاد بافق رفتار محترمانه با مشتریان شالوده‌ وفاداری است. این تعامل ارتباط میان ما و مشتریانمان را تثبیت می ‌کند و منجر به اعتماد مشتری ‌ها نسبت به ما و محصولاتمان می‌شود. وقتی این احترام متقابل ایجاد می‌ شود، کنترل موقعیت ‌های غیر منتظره به‌مراتب آسان‌ تر است. ما اعتقاد داریم کلیه تلاش ‌هایمان باید در راستای موفقیت کسب ‌و کار مشتری باشد، زیرا این امر در نهایت به پیشرفت ما کمک خواهد کرد و موجب تعالی دوطرفه می ‌شود.

تعهد به کیفیت

تعهد به کیفیت محصول:

تعهد به کیفیت محصول در فولاد بافق که مجتمعی تولیدی است، یک موضوع بنیادی برای این کسب‌ و ‌کار به‌ شمار می ‌آید. همکاران ما همواره از استانداردهای به روز دنیا برای حفظ کیفیت محصول پیروی می ‌کنند. کیفیت محصول برای ما شامل مجموعه‌ ای از فن آوری های نوین است که اعضای مجموعه برای اطمینان از پیاده سازی بهینه‌ آنها از نظارت مداوم بهره می ‌گیرند. به‌ کمک این نظارت متعهدانه، نقص‌ ها بلافاصله شناسایی و برطرف می ‌شوند. هدف ما ایجاد اعتماد لازم در مشتریانمان مبتنی بر این مساله است که کیفیت محصول بخشی از تعهدات ما در هر سطحی از سازمان بوده و بسیار حائز اهمیت است.

تعهد ما به کیفیت محصولات شامل چندین بخش می شود. ما خود را متعهد می دانیم که مشتریانمان محصولاتی متناسب با نیاز خود دریافت کنند، بنابراین کارایی محصول اولین جنبه از تعهد ما نسبت به کیفیت محصولمان است. ما همچنین خود را به اعتماد مشتری نسبت به محصولی که از ما خریداری می کند مسئول می دانیم. از دیگر بخش های تعهد ما به کیفیت محصول، ضمانت مطابقت با استانداردهای روز دنیاست. ما خود را متعهد می دانیم که محصولاتمان در زمان تحویل از بالاترین سطح کیفی از هر لحاظ برخوردار باشند و همواره پاسخگوی نیاز مشتریانمان برای تولید محصولات با استانداردهای سفارشی هستیم.

تعهد به کیفیت خدمات:

این تعهد یکی از والاترین ارزش‌ های ما در فولاد بافق است. تعهد به کیفیت خدمات به همکاران کمک می ‌کند مالکیت کار خود را بر عهده بگیرند و سفیران این کسب ‌و کار باشند، تا به این ترتیب چه در داخل و چه در خارج از محل کار خود به این ارزش پایبند بمانند. در چنین شرایطی میزان رضایت و بهره ‌وری همکاران به‌ میزان قابل ‌توجهی افزایش می ‌یابد. تعهد به کیفیت خدمات از طریق مشارکت فعال رخ می ‌دهد و ارزش افزوده می آفریند. اعضای متعهد ایده ‌های عالی ارائه می دهند و همواره احساس رضایت دارند. تعهد به کیفیت خدمات برای ما در فولاد بافق عبارت است از تمایل همه کارکنان برای مشارکت در پیشرفت مداوم و تلاش برای سود رساندن به مشتریان. تعهد به کیفیت خدمات شامل شناخت، باور و عمل در راستای اهداف کیفیتی سازمان است. این تعهد برای ما به معنای افزایش تعامل و بهبود فعالیت ها برای دستیابی به کیفیت خدمات است.