اطلاعات تماس
دفتر مرکزی

ایران، تهران، خیابان خالد اسلامبولی، نبش کوچه بهزاد شفق (هفدهم) ، پلاک 26

info@bmisco.com

کارخانه فولاد بافق

ایران، یزد، شهرستان بافق، جاده بهاباد،  نبش سنگ آهن مرکزی، کارخانه فولاد بافق

03532432001

office@bmisco.com

شبکه های اجتماعی

به بُلندای روشنایی

دغدغه‌مندی هر واحد تولیدی یا هر کسب‌وکاری بیش از هر چیزی باید در عرصه عمل بیانگر مسئولیت اجتماعی آن‌ها باشد. ما در مجموعه فولاد بافق، پا را از شعارها فراتر گذاشته‌ایم تا با برنامه‌ریزی و داشتن اهداف کوتاه‌مدت و بلندمدت گامی اثربخش برای کاهش دغدغه‌مندی‌های زیست‌محیطی و مسئولیت‌های اجتماعی خود برداریم.

ما در تمام سال‌های فعالیت خود به‌عنوان یک واحد تولیدی در صنعت فولاد و آهن، خود را در برابر جامعه، آیندگان و محیط‌زیست مسئول و مکلف می‌دانیم. از این رو، با توجه به تبعات زیست‌محیطی تولید یک محصول فولادی، همواره در تلاش برای کاهش آلودگی‌ها، کاهش پسماند و فراهم کردن زمینه‌های لازم برای حفظ منابع و افزایش تنوع زیستی بوده‌ و هستیم.

ما برای [کاهش آلودگی‌های زیست‌محیطی] چه کرده‌ایم؟

  • بهره‌مندی از فناوری‌های توسعه‌یافته در سیستم‌های تصفیه آب برای مصرف آب شور و غیرقابل‌آشامیدن مناطق کویر مرکزی ایران در فرآیند تولید
  • تصفیه مجدد پساب‌های خروجی کارخانه‌ها به‌منظور بازگرداندن آب مصرفی به چرخه تولید برای جلوگیری از هدررفت آب
  • عدم استفاده از مازوت در گرمایش کوره‌ها و استفاده از غبارگیر در خروجی آن‌ها

ما برای [حفظ منابع و افزایش تنوع زیستی جغرافیای ایران] چه کرده‌ایم؟

منطقۀ بافق و کالمند با پوشش گیاهی فقیر، به‌عنوان زیستگاه اصلی گونه در خطر انقراض -یوزپلنگ ایرانی- شناخته می‌شود. یکی دیگر از فعالیت‌های زیست‌محیطی ما، برنامه‌ریزی و تلاش هدفمند برای ترمیم و افزایش پوشش گیاهی و حمایت از سرمایه‌های طبیعی ایران است. فولاد بافق برای فراهم‌کردن شرایط اقلیمی به‌منظور بقا و زیست گونه‌های مختلف گیاهی و حیوانی به‌خصوص یوز ایرانی تلاش می‌کند.

منطقه-حفاظت-شده-یوز (1)

ما به چه چیزی [باور] داریم؟

ما خود را موظف به توسعه و تسهیل شرایط زیستی و معیشت جامعه و منطقه‌ای می‌دانیم که در آن، مشغول به فعالیت هستیم. فعالیت فولاد بافق که موجب کارآفرینی و اشتغال‌زایی در منطقه‌ای کم‌برخوردار شده، در راستای رشد مستمر معیشتی و ارتقا سطح رفاه ساکنان مردمان عزیز این دیار است. فعالیت‌های خیرخواهانه و بشردوستانه دیگری نظیر مدرسه‌سازی و ساخت اماکن ورزشی در این مناطق نیز گواه دیگری بر تعهد ما به ساخت آینده‌ای روشن برای نسل‌های آیندۀ این سرزمین است.

ما به آیندۀ فرزندان سرزمین‌مان متعهدیم!