میلگرد A4 فولاد بافق

برای شما که حرفه ای هستید،
محصولی قابل اتکا تولید می کنیم.

زلزله، زخمی کهن در سرزمینمان ایران. تداعی کننده نام بسیاری از شهرهای کشورمان. از منجیل و رودبار تا بم و از سرپل ذهاب تا خوی، هم میهنانمان قربانی زمین لرزه های شدید بوده و خرابی های بعد از آن زندگیشان را با تلخی روبرو کرده است.

بلایی طبیعی که پیش بینی آن چندان عملی نیست؛ اما تجربیات کشورهای بسیار زلزله خیز مانند ژاپن، نشان از امکان کاهش تلفات از طریق ساخت بناهای مقاوم در برابر این نیروی قدرتمند زمین را دارد.

در این راستا، امروزه بسیاری از افراد و شرکت های معتبر و حرفه ای به دنبال بکارگیری فناوری روز دنیا و میلگرد با کیفیت به جهت مقاوم سازی هر چه بیشتر پروژه های عمرانی خود هستند.

میلگرد A4 چیست؟

میلگرد A4 یا آج 500 مطابق استاندارد ملی ایران، نوعی میلگرد ساختمانی است که بیشترین استحکام را در میان سایر آرماتورها به خود اختصاص داده است. در واقع این نوع میلگرد تحمل حداقل ۵۰۰ نیوتن بر میلی متر مربع را پیش از تسلیم دارد. استفاده از این میلگرد در پروژه های عمرانی با توجه به استحکام و صرفه اقتصادی رو به افزایش است.

نهایت استحکام

مقرون به صرفه

سریع و دقیق

مختصر و مفید

نهایت استحکام

تولید و استفاده از میلگرد A4 در ساخت سازه ها پاسخی هوشمندانه و مقرون به صرفه به دغدغه سازندگان حرفه ای است. از آنجایی که حداقل مقاومت تسلیم این نوع میلگرد ۵۰۰ مگاپاسکال و حداقل مقاومت تسلیم میلگرد A3 یا آج ۴۰۰ برابر با ۴۰۰ مگاپاسکال است؛ آرماتور A4 استحکام بالاتری دارد و در رده میلگردهای با استحکام بالا قرار می­گیرد. به طور کلی استحکام میلگرد A4، حدود ۲۵ درصد بیشتر از سایر میلگردهای آجدار است. بنابراین در بناهای ساخته شده با آرماتور A4 به دلیل وزن کمتر میلگرد مصرفی، وزن کل سازه کمتر خواهد بود.

مقرون به صرفه

استحکام کششی بالای میلگرد A4 این امکان را فراهم کرده که از تعداد میلگردهای کمتری (به میزان تقریبی ۲۰ درصد) استفاده کرد. از این جهت با وجود اختلاف قیمت اندکی که این میلگردها نسبت به میلگردهای A3 دارند، در مجموع با استفاده از میلگردهای A4 در تناژ کلی میلگرد مصرفی سازه، هزینه حمل پرداختی و هزینه های اجرایی صرفه جویی می شود.

برای محاسبه میزان صرفه استفاده از میلگرد A4 به جای A3 به ازای هر کیلو، (با توجه به کاهش 20 درصدی مصرف میلگرد و بدون احتساب کاهش هزینه حمل و اجرا) می توانید از رابطه زیر استفاده کنید:

(80% × قیمت میلگرد A4) – قیمت میلگرد A3

سریع و دقیق

با مصرف تعداد شاخه های کمتر میلگرد حین استفاده از میلگرد A4، سرعت آرماتوربندی پروژه افزایش یافته و سبک تر شدن سازه را نیز در پی خواهد داشت. همچنین تراکم کمتر در آرماتور بندی منجر به بتن ریزی اصولی تر و راحت تر می شود.

مختصر و مفید

مزیت دیگر کاهش مصرف میلگرد به دلیل مقاومت کششی بالاتر میلگردهای A4 نسبت به A3، کاهش فضای طراحی سازه یا به اصطلاح کوچک شدن ستون ها و در نتیجه افزایش فضای مفید بنا است.

همیشه موجود

ما در فولاد بافق با تکیه بر به ­روزترین فناوری ­ها و ماشین آلات و با بهره­ گیری از با کیفیت ترین شمش های قوسی، با تولید میلگردهای A4 به روش ترمکس و ارائه سبد کامل گامی در جهت رفع دغدغه سازندگان برداشته ایم.

میلگردهای تولیدی این کارخانه با برخورداری از بالاترین سطح استاندارد توانسته است با ورود به وندور لیست پروژه های بزرگ و حساس ملی از جمله شرکت نفت، پالایشگاه ها، شهرداری ها و سایر پیمانکاران بزرگ کشور، اعتبار و اعتماد عمومی را جلب نماید.

برای دریافت مشاوره و خرید میلگرد A4 می توانید با کارشناسان فروش ما در تماس باشید.

سوالات متداول در مورد میلگرد A4

support_agent

نیاز به مشاوره دارید؟

همکاران ما پاسخگوی شما هستند