آن نقطه‌ی روشن آغاز

چرا در کنار یکی از بزرگترین معادن سنگ آهن دنیا، مجتمع فولادسازی قرار ندارد؟ این سوالی بود که ذهن بنیان‌گذاران فولاد بافق را به خود مشغول کرده بود. سوالی که هر چند از سال‌ها پیش در کشور مطرح بود اما گامی در راستای پاسخ به آن برداشته نشده بود.

برادران ابوئی که از سال ۱۳۶۰ از دفتری کوچک در بازار آهن تهران کار خود را آغاز کرده بودند، با تلاش بی وقفه و دغدغه رشد مستمر، اولین کارخانه تولیدی گروه صنعتی یاران را در سال ۱۳۷۷ با نام نورد و لوله یاران تاسیس نمودند.

۱۳۷۷

۱۳۷۷

شروع کار گروه صنعتی یاران

۱۳۸۵

۱۳۸۵

گسترش فعالیت‌های گروه

دیری نپایید که کارخانه‌های فولاد صنعت مهدی، آریا مولیبدن کسری و پلیمر طلایی یزد نیز به این گروه صنعتی اضافه شدند.

حال زمان آن فرا رسیده بود که آنان به پرسش خود پاسخی درخور دهند. از این رو در سال ۱۳۹۲، بعد از فراز و فرودهای بسیار در این مسیر، با عزمی راسخ و امیدی جمعی، فولاد بافق با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در خاک‌های کویر و در مجاورت معدن سنگ‌ آهن چغارت استان یزد -سرزمین مادری خانواده ابوئی- آغاز به کار کرد.

موفقیت در راه‌اندازی اولین فاز از طرح گسترده فولاد بافق یزد، یعنی خط تولید میلگرد شاخه و کلاف فولادی و نام‌آشنایی در کمترین زمان ممکن ما را متقاعد کرد که تعهد به رعایت استانداردها در فرآیند تولید و بهره‌گیری از مواد اولیه مطلوب، مقدمات یک شراکت دوطرفه صادقانه بین تولیدکننده و مشتری است.

۱۳۹۲

۱۳۹۲

تولد فولاد بافق

۱۴۰۱

۱۴۰۱

افتتاح واحد کلاف و آهن اسفنجی

پشت سر گذاشتن فراز و فرودهای این مسیر برای بقا و خوش‌نامی در صنعت فولاد و آهن و موفقیت فاز اول اجرایی، ما را برای برداشتن قدم‌های بعدی مصمم کرد. چرخ‌های توسعه مجتمع متوقف نشدند و علیرغم واقع شدن در منطقه‌ای کمتر برخوردار، با همدلی و سخت‌کوشی مردمان آن دیار، واحد تولیدی احیای مستقیم (DRI)  به بهره‌برداری رسید و همچنین احداث واحدهای ذوب و فولادسازی و گندله سنگ آهن آغاز شد.

این تلاش نتیجه نگاه ویژه فولاد بافق به کارآفرینی، اشتغال‌زایی و رشد مستمر بود و با دغدغه کیفیت و تعهد کامل به آن، محصولات تولیدی فولاد بافق به عنوان تنها محصولات وارد شده در وندور لیست وزارت نفت پس از انقلاب قرار گرفتند.

با بلند همتی و سخت کوشی صنعتگران فولاد بافق یزد، این رشد برای تحقق آینده‌ای روشن برای سرزمینمان ادامه خواهد داشت.

گالری تصاویر

گروه صنعتی یاران

شرکت‌های [گروه صنعتی] یاران